مشتری بیشتری در مغازه خود جذب کنید با دکوسازان

مغازه‌های مختلفی در سطح یک شهر وجود دارند که در زمینه‌های شغلی متفاوت فعالیت می‌کنند. هر کدام از این مغازه‌ها به دنبال جذب مشتریان بیشتر هستند. راه‌های زیادی برای جذب مشتری و افزایش سود وجود دارد که یکی از تأثیرگذارترین آن‌ها، طراحی و اجرای مناسب دکوراسیون مغازه است. به عبارت بهتر می‌توان گفت دکوراسیون مغازه عاملی مهم در جذب مخاطبان و ایجاد حس خوب در وجود مشتریان است. اگر نمی‌دانید که اهمیت طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه تا چه اندازه است و در این باره چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد، در ادامه این مطلب از دکوسازان با ما همراه شوید.

طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه چه اهمیتی دارد؟

  • جذب مشتری

همه ما انسان‌ها به طور ناخودآگاه جذب زیبایی می‌شویم؛ از این رو از بین تمام مغازه‌های موجود، آن‌هایی که ظاهری زیباتر و شیک‌تر داشته باشند برای ما جذاب‌تر خواهند بود. به همین دلیل یک دکوراسیون زیبا می‌تواند مشتریان را به سمت شما بکشاند.

  • فروش بیشتر

در خصوص دکوراسیون مغازه باید اشاره کنیم که مغازه‌هایی با طراحی لوکس و زیبا مشتریان بیشتری را جذب خواهند کرد و در نتیجه فروش زیادی را تجربه می‌کنند؛ در حالی که مغازه‌های با طراحی داخلی نه‌چندان زیبا، مشتریان زیادی جذب نخواهند کرد. بنابراین اگر به دنبال افزایش فروش و کسب سود بیشتری هستید، اجرای یک دکوراسیون زیبا را در اولویت بگذارید.

هزینه طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه

شاید با خود فکر کنید که برای طراحی دکور مغازه بایستی هزینه زیادی پرداخت کرد. اما باید بدانید که در مقابل نتیجه‌ای که به شما می‌دهد، شگفت‌آور است؛ بنابراین هزینه‌ای که برای انجام این کار می‌پردازید، ارزش خواهد داشت. البته زمانی شاهد نتیجه‌ای فوق‌العاده از این عمل خواهید بود که انجام آن را به عهده یک تیم حرفه‌ای و متخصص بگذارید. هزینه انجام این کار به عوامل مختلفی مانند متراژ مغازه، سبک مورد نظر، متریال مورد استفاده و ... بستگی دارد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون مغازه

برای اغلب مشتریان و مخاطبان، ویترین یک مغازه و ورودی آن اهمیت زیادی دارد. با اجرای یک طراحی منحصربه‌فرد برای این دو بخش مهم در یک مغازه می‌توان باعث جذب مشتریان بیشتری شد. البته مشتریان تیزبین، به فضای داخلی مغازه نیز اهمیت می‌دهند. یک گروه طراحی باتجربه برای طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه به نکات زیر توجه دارند:

  • توجه به اهداف مغازه و برند آن

هر کدام از مغازه‌ها در یک زمینه کاری مشخص فعالیت می‌کنند و متناسب با برند خود برای پیشبرد اهدافشان در تلاش هستند. یک تیم متخصص قبل از شروع کار، ماهیت برند شما را به ‌درستی تشخیص می‌دهد و به دنبال درک صحیحی از نیازهای شغلی شما است.

  • توجه به معجزه رنگ‌ها

رنگ‌ها اولین چیزی هستند که در دکوراسیون یک مغازه به چشم می‌آیند. به‌کارگیری ترکیب درستی از رنگ‌ها جذابیت مغازه را دوچندان می‌کند. اینکه کدام یک از رنگ‌ها می‌توانند هارمونی زیبایی را برای مغازه شما ایجاد کنند، کاملاً بستگی به نوع کسب و کارتان دارد. برای مثال در مغازه‌های فروش تجهیزات الکترونیک استفاده از رنگ‌های خنثی و سازمانی بهترین گزینه است؛ در حالی که برای یک مغازه اسباب‌بازی‌فروشی باید از رنگ‌های شاد و پر انرژی استفاده کرد. در هنگام انتخاب رنگ حتماً باید به صنف کاری مغازه توجه داشت.

  • به‌کارگیری متریال مناسب

متریالی که در دکوراسیون یک مغازه به کار می‌رود تأثیر به‌سزایی در جلوه آن می‌گذارد. در انتخاب متریال نیز باید نوع کسب و کار را در نظر داشت. برای دکوراسیون مغازه می‌توان از متریال فلزی، چوبی و پلاستیکی استفاده کرد. گروه طراحی و دکوراسیون دکوسازان، طراحی‌های داخلی خود را با کمک MDF انجام می‌دهد.

  • استفاده مؤثر از تکنیک‌های جذاب نورپردازی

بعد از انتخاب صحیح رنگ‌ها، نورپردازی می‌تواند به شکل معجزه‌آسایی باعث زیبایی دوچندان فضای داخلی مغازه شود. مغازه‌هایی با نور ضعیف می‌تواند تأثیر منفی در روحیه مشتری بگذارد و او را از دریافت خدمات و محصولات شما منصرف کند؛ در حالی‌ که در مغازه‌هایی با نورپردازی شیک و خیره‌کننده می‌توان احساسی مثبت در مشتریان ایجاد کرد. نورپردازی ویترین مغازه تأثیر چشمگیری در جذب مشتریان دارد.

  • دقت به طراحی ورودی مغازه

مشتری با توجه به طراحی ورودی مغازه متوجه می‌شود که مغازه شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند. اغلب اوقات ویترین و ورودی در مجاورت یکدیگر قرار دارند و توجه به دکوراسیون آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ورودی یک مغازه باید به‌گونه‌ای طراحی شود که مشتریان را برای داخل‌شدن به فضای مغازه دعوت کند. با طراحی صحیح و اصولی این بخش می‌توان حس ترغیب‌کنندگی بیشتری همراه با حس احترام و ارزشمندی در وجود مشتریان ایجاد کرد.

  • به‌کارگیری قوه خلاقیت

یک مجری طراحی و اجرا دکوراسیون حرفه‌ای همواره خلاقیت را چاشنی کارهای خود می‌کند. عمل کردن به شکل خلاقانه کار یک فرد عادی و بی‌تجربه نیست و تنها افراد متخصص و باتجربه در این زمینه می‌توانند دکوراسیونی ایده‌آل همراه با خلاقیت ایجاد کنند.

طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه با کمک گروه دکوسازان

گروه دکوسازان به ‌عنوان یک طراح و مجری حرفه‌ای، مسئولیت صفر تا صد طراحی دکوراسیون داخلی مغازه شما را به عهده می‌گیرد و تمام اصول و نکات کلیدی را در اجرای طرح‌های خود به کار می‌بندد. دکوسازان همواره تلاش می‌کند تا طراحی دکوراسیون مغازه را متناسب با نوع برند و حرفه شما انجام دهد و در اجرای طرح‌های خود سلیقه مخاطبان را مدنظر داشته باشد.

نمونه کارها